מה זה מחשוב ענן? כל מה שצריך לדעת

עכבר המחשבים ששיתף
כנסו לקטגוריה המלאה לעוד אחסון בענן

מחשוב ענן – מה צריך לדעת?

מחשוב בענן זה נושא שרבים מאיתנו ימצאו מבלבל. אבל זה לא באמת מבלבל כמו שזה נשמע. למעשה, רוב האנשים שלא מבינים מה זה בכלל מחשוב בענן משתמשים בו על בסיס יומי!

במילים פשוטות, מחשוב בענן זה הביטוי שאנחנו משתמשים כדי לתאר מצבים שונים בהם שבו משאבים ממוחשבים נמצאים בשימוש בחיבור אינטרנטי. מחשוב בענן הוא סוג של מחשב שמתמש בכלי שיתוף של מחשב פיזי במקום להיות תלוי במחשב לוקלי או אישי. בעצם גולשים משתמשים מרחוק במחשבים חיצוניים שהם לא צריכים לתפעל בעצם – בדיוק כמו שאנחנו משתמשים בחשמל ציבורי במקום לתפעל גנרטור בעצמנו.

אחד המאפיינים הבולטים של מחשוב ענן הוא הגמישות שהוא מציע. המשאבים שמוקצים לכם יהיו בדיוק מה שאתם צריכים. ואם תשמשו עוד יוקצה לכם בדיוק כמה שאתם צריכים – מה שמוביל לעילות באחסון. במחשוב בענן הגולש, לרוב, משלם על המשאבים שהוא צריך ולא על שטח אחסון מראש.

יחד עם זאת, היתרונות של מחשוב בענן לא נעצרות רק בגמישות. יזמים רבים יכולים להרוויח (בדרגות שונות) מהמודל העסקי הזה כאשר הם מייצרים מסה ענקית של מידע אותם הם פשוט לא יכולים לסמוך על אחסון מקומי יקר. חברות סטרטאפ רבות מאחסנות את המידע האלקטורני שלהם על גבי מספר רב של שרתי מחשוב בענן וסומכים על גיבוי במספר רב של שרתים בדיוק במקום בו מערכות אישיות נכשלות.

061

הסוגים השונים של מחשוב ענן

יש גם בחירה ברמה של אבטחה וניהול הדרושה בפרישה של מחשוב בענן, אם התחשבות בכמעט כל סוג עסק:

שרת ענן משותף

שרת משותף, לדוגמה, זה שרת אחד שמחזיקה חברה אחת ומציעה ללקוחות שלה אשר יכולים להיכנס אליו באמצעות האינטרנט. שרתים משותפים בענן מציעים מידה רבה של זולות ויעילות.

שרת פרטי בענן

שרת פרטי לעומת זאת, הוא שרת בענן הוא רק חברה או אדם אחד יכולים להיכנס עליו. היתרון הברור מכך הוא הרמה הגבוהה של הביטחון והשליטה. אך החסרון הוא שהחברה צריכה להשכיר מראש את השטח אחסון לכל התקופה בה היא רוצה לאחסן את המידע שלה. אם כי לרוב זה כן יוצא יותר זול מלרכוש בעצמם שטח אחסון.

הייבריט קלאוד

אופציה אחרת לשירותי מחשוב בענן הוא הייבריט-קלאוד (hybrid cloud) שכמו שהשם רומז משלב את האלמנטים שלהענן המשותף והפרטי. הייבריט-קלאוד מאפשר לחברה למקסם את היעילות שלהם על ידי שימוש נכון בענן משותף לשימוש במידע לא רגיש מבחינה עסקית בזמן שהם משתמשים בענן פרטי למידע הכן רגיש כמו רשימת הרווחים, הלקוחות והמודל העסקי. כך חברות יכולות לשמור על רמה גבוהה של ביטחון במידע הקריטי אבל לשלם אך ורק על ההכרחי.

הענן המשותף של עכבר מחשבים

כל היתרונות

שרת הוירטואלי בענן של חברת עכבר מחשבים מעמיד לרשות כל אחד ואחת מכם מגוון נרחב של יתרונות מקצועיים הכוללים בין היתר: אפשרות להתקנת מספר מערכות הפעלה ותוכנות שרת במקום אחד! אפשרות להתקנה בלתי מוגבלת של יישומים שונים על גבי מערכות ההפעלה! עלות חודשית קבועה ללא הוצאות הקמה ראשוניות!

שירות אישי

בדומה לכל אחד משירותי המחשוב המוצעים לכם על ידינו, גם שירותי שרת וירטואלי בענן הינם שירותים טכנולוגיים מתקדמים המותאמים באופן נקודתי לכל אחד ואחת מצרכי הלקוח. אנחנו בעכבר מחשבים מקפידים על תכנון יעיל של מערכות המחשוב בהתאם לצרכי ההקמה, התפעול והתחזוקה השוטפת של סביבת העבודה המותאמת לצרכי הלקוח. כל הפתרונות הטכנולוגיים המוצעים על ידינו מותאמים הן לחברות וארגונים גדולים והן לבתי עסק בינוניים וקטנים המעוניינים לייעל את סביבת העבודה, וכפועל יוצא מכך, לחסוך עד אלפי שקלים בשנה!

שרת בענן

שרת וירטואלי בענן הינו שרת המאפשר לכם להמשיך ליהנות מכל היתרונות של השרת הייעודי רק בעלויות נמוכות יותר וללא תלות במקום הפיזי בו ממוקם השרת. על גבי שרת זה ניתן להתקין מספר מערכות הפעלה הפועלות כסביבת מחשוב עצמאית המותאמת לצרכי הלקוח, וכפועל יוצא מכך, נוצרת יכולת טכנולוגית גמישה ואפקטיבית אשר איננה תלויה בשדרוגי תוכנה וחומרה בעלויות גבוהות לאורך זמן.

Recommended Posts